Nie ma chyba współcześnie rodziny, która nie posiada komputera, tabletu, smartfonu, rutera i łącza internetowego. Jest to wręcz niemożliwe w dobie wszechobecnych nowinek. Z tego względu producenci sprzętu audio wykorzystali tą sytuację do stworzenia innowacyjnych rozwiązań. Skoro mamy dostęp do tak dużej ilości sprzętów wręcz koniecznym jest ich wszechstronne wykorzystanie. Zatem w bardzo łatwy sposób można połączyć systemy audio z WiFi.

Dzięki temu multimedialna domowa biblioteka może być w pełni wykorzystywana przez wszystkich domowników, nie tylko w domu. Sposobów wykorzystania bezprzewodowych rozwiązań jest współcześnie wiele. Jednak nie zależnie od źródła dźwięk stanowi bardzo dobre parametry słyszalne dla ucha. Dlatego też rynek audio zmienia się pod wpływem tego typu systemów. Czego dowodem jest coraz bardziej popularna tendencja do rezygnacji z podłączania głośników do amplitunerów.

Oczywiście nie oznacza to, że jest to kres tego tupu urządzeń, ale z pewnością dla amatorów wykorzystanie WiFi jest bardziej opłacalne. Wszelkie bezprzewodowe rozwiązania umożliwiające przesyłanie dźwięków w formie cyfrowej pozwalają na o wiele większą swobodę i komfort użytkowania. Streaming muzyki przyczynia się do stworzenia multiroomów, czyli bardzo popularnych współcześnie sposobów do nagłośnienia całego domu. Choć wydaje się to być wygórowaną cenowo opcją, to jednak w ogólnym rozrachunku jest to korzystniejsze finansowo. Tym bardziej, że jakość dźwięku nie budzi zastrzeżeń.

.