Innowacje i nowe technologie w dziale audio sprawiają, że mamy wrażenie obcowania z doskonałościami i niezawodnym sprzętem. Jednak niekoniecznie jest to tak oczywiste, jak by się mogło wydawać. Bowiem istnieją urządzenia, które dla laika stanowią spełnienie wszystkich oczekiwań, jednak dla profesjonalisty niekoniecznie. Miłośnicy dobrego dźwięku ciągle poszukują innowacji i udoskonalają swój sprzęt, aby uzyskać jak najlepsze efekty dźwiękowe.

Jednak nie jest łatwe stworzenie odsłuchu niczym realnego dźwięku. Bowiem na efekt końcowy składa się wiele czynników, od samego źródła, aż do głośników. Jednak tak, jak w przypadku amplitunerów oraz odtwarzaczy nie mamy prostego wyboru. Przeglądając oferty sklepów audio spotkać można wiele różnorodnych głośników, z których każdy posiada swoje indywidualne właściwości oraz parametry.

Wybór nie jest łatwy, bowiem wszystko zależy od posiadanego już sprzętu oraz wymagań. Najbardziej popularne są oczywiście kolumny podłogowe oraz podstawkowe, jednak coraz częściej słyszy się o subwooferach, soundbarach. Warto wyróżnić głośniki efektowe, montażowe oraz zestawy stereo. Jednak dla osób ceniących sobie naprawdę efektowny dźwięk ideałem okazują się być całe zestawy kina domowego.

Jednak powinny być odpowiednio dobrane uwzględniając wszystkie istotne parametry. Niestety bardzo łatwo i często nieświadomie można zniekształcić dźwięk, ale chyba lepszym krokiem jest zwiększenie jego efektywności. Co można uzyskać poprzez instalacje tych popularnych i polecanych urządzeń..